Projeden ev alanlar dikkat!

Projeden ev alanlar dikkat!

Proje konutlardan ev alırken mağdur olmamak için öncelikle güvenilir bir firma ile anlaşmaya çalışın. Projeden satın alacağınız evin metrekare birim fiyatını tam olarak öğrenin. Bu fiyatı bildiğinizde, diğer firmaların birim fiyatları ile karşılaştırma yaparak en avantajlı projeyi bulabilirsiniz. Ayrıca inşaat firmalarının bitirdikleri projelere göz atın ve mümkünse giderek daireleri gezin. Bu gezi size nihai proje hakkında fikir verecektir.

Konut projesine girerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de “Satış Vaadi İnşaat Sözleşmesi” dir. Bu sözleşme mutlaka tapuda imzalanmalı ve noter tarafından onaylanmalıdır. Ayrıca bu sözleşmede inşaatın bitiş tarihi, gecikme süresi ve geciktiği takdirde uygulanacak cezai şartlar net şekilde belirtilmelidir.

Konut bittiğinde kötü sürprizlerle karşılaşmamak için teknik şartnamenin her şeyi apaçık belirttiğinden emin olun. Bir teknik şartnamede evde kullanılan malzemelerin markası veya hangi kalite standardında olacağı, eve koyulacak demirbaşlar (fırın, klima gibi), çevre düzenlemeleri gibi bilgilerin tek tek belirtilmesi gerektiğini unutmayın.

Paylaş
Facebook
Facebook
Instagram